Щоправда, повертати актив вигідніше за кілька років у забезпеченому за рахунок платників податків фінансовому стані

Екс-власники «ПриватБанку» мають підстави для оскарження в судовому порядку рішення про націоналізацію фінустанови. Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на партнера адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктора Мороза, який є радником власників облігацій «Привату».

За його словами, заявлена Національним банком значна кількість кредитів, виданих «ПриватБанком» пов’язаним особам, не знайшла підтвердження.

«У колишніх власників банку існують підстави для оскарження рішення держави про націоналізацію «Приватбанку», однак, наскільки мені відомо, поки що це не входить у їхні плани», – заявив юрист.

Як зазначає видання, у майбутньому поставлений під сумнів перелік пов’язаних осіб та методика їхнього визначення можуть стати основою для спроб через суди повернути банк попереднім власникам.

«Ну, звичайно, це перспектива не місяців, а років. Адже бажано повернути банк уже у чудовому, забезпеченому за рахунок платників податків, фінансовому стані», – йдеться в статті.

Як відомо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку» і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 гривню.

26 грудня Національний банк підтвердив конвертацію єврооблігацій та облігацій субординованого боргу «ПриватБанку» на загальну суму 595 млн доларів у капітал банку в ході націоналізації.

Згідно з повідомленням НБУ, жодні виплати власникам облігацій здійснюватися не будуть.

18 травня Власники єврооблігацій «ПриватБанку» оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку.