Експерт зауважив, що нові зміни у законі можуть стати тиском на ЗМІ

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала у коментарі 24 висловив думку, що спроба влади зобов’язати працівників ЗМІ подавати е-декларації – це один із варіантів розстановки прапорців, за які не можна виходити, елемент тиску на журналістів, оскільки, маючи недосконалу податкову систему, завжди можна щось знайти.

Як запевнив Бала, насправді декларації мають подавати всі громадяни. Проте, враховуючи, в який спосіб це зроблено у нас, така ініціатива не отримує підтримки серед громадян.

Він підкреслив, що люди повинні розуміти, що їхні податки витрачаються туди, куди треба. Це б дозволило рухатися в правильному напрямку, як у нормальних розвинутих країнах.

«Тому е-декларування – можлива спроба узаконити інструмент тиску на ЗМІ. Це може призвести до того, що чиновники будуть шукати якісь нетрудові доходи, видатки. Збирати певні можливі варіанти тиску на, в першу чергу, керівників ЗМІ», – зауважив політолог.

За його словами, про е-декларування треба говорити саме стосовно власників. Якщо говорити про всіх інших, то треба виходити з того, що якби зобов’язати всіх усе декларувати, то ніхто б сьогодні не вижив при нинішній податковій системі.

Крім того, стверджує фахівець, влада закликає до одного, а насправді робить протилежні речі.

«Влада і НБУ закликають українців вносити в банки вклади, щоб піднімати довіру до фінустанов. Як можна класти гроші на депозит, якщо не введено податок на депозит? По-друге, е-декларації показали, що чиновники і політики тримають гроші готівкою, а не в банках. Це приклади, які говорять про зворотні дії влади», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, Комітет із протидії корупції Верховної Ради України нещодавно підтримав редакцію президентського Закону «Про запобігання корупції» до другого читання, яка звільнить військовослужбовців від декларування до 1 квітня.

У залі депутати з провладних фракцій внесли свої правки до цього закону, порушивши регламент і висновки профільного комітету.

Ці поправки запропонувала нардеп Тетяна Чорновол, проте вони були відхилені рішенням антикорупційного комітету, бо пропонували змінити статті, які згідно з регламентом мали би залишитись незмінними. Так, депутатка закликала встановити в законопроекті, щоб електронні декларації подавали, зокрема, і кандидати в депутати, головні редактори та засновники ЗМІ, керівники органів громадських об’єднань, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням корупції, а також представники громадських рад і рад доброчесності при держорганах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ