Кремлівські окупанти частково запустили рух мостом через Керченську протоку, що з’єднує кримську Керч і кубанську Тамань. З великою помпою мостом проїхався Путін. Ця тема стала гострим нагадуванням про становище Криму. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував цю подію.

Керченська протока

«Відкриття мосту через Керченську протоку – на жаль, очікувана вже два роки подія. Так, міст працює поки що частково, можливі проблеми наступного року після льодоходу. Але попри недостатність цієї магістралі для автономного забезпечення Криму, зокрема питною водою, це стратегічна поразка Києва, який не зміг перешкодити цьому будівництву», – зазначає Олійник.

Він наголошує на значних проблемах уже в найближчому майбутньому для морського сполучення українських портів Маріуполя та  Бердянська зі Світовим океаном. Експорт із них значно скоротився після початку будівництва. Більше з тим, Москва виграє інформаційно, здобуває нові можливості впливу на Азовському морі.

«Цей факт має стати уроком для Києва. Так, Україна подала в Арбітражний суд ООН за порушення Конвенції про морське право, оскільки ця споруда не погоджена з нами, очікуються значні збитки для екології. Разом з тим, не було значних диверсій, владні спікери заспокоювали «неможливістю добудови». Але цей міст – уже факт, скільки б він не простояв».

Експерт переконаний: наша влада має нарешті по-справжньому перекривати кордони і розгортати економічну війну, а також повномасштабну блокаду Придністров’я. Інакше Москва й далі робитиме все, що захоче, на українській землі.

«З іншого боку, цей міст може стати гарним каталізатором, що допоможе звернути пильнішу увагу до кримської політики України. Впливаючи на Крим (хоча б реальною блокадою), можна домагатись і поступок на Донбасі».

Перемога вірменської опозиції ослаблює силове поле Москви