Міненерго до 1 липня повинне оприлюднити нову ціну на газ

За резонансом навколо «безвізу» українці не помітили важливу постанову Кабміну, що має змінити ціну на газ. Про це у своєму Facebook розповів екс-міністр житлово-комунального господарства, очільник «Спілки власників житла України» Олексій Кучеренко.

«У жодному разі не хочу зіпсувати євротріумфування. Я сам очманів від щастя! Єдине, хочу дуже тактовно звернути Вашу увагу на одну маленьку Постанову КМУ №187», – зауважив Кучеренко.

Так, згідно з цим документом, Міненерго до 1 липня має оприлюднити нову ціну на газ по «імпортному паритету», що набуде чинності з 1 жовтня 2017 року.

«За оцінкою, нова і свіжа «європейська» ціна з «німецького хабу» для споживача буде становити близько 8300 гривень за тисячу кубометрів. А що Ви хотіли? Просто так в Європу з’їздити?» – підкреслив екс-міністр.

Крім того, він звернув увагу на те, що за старої ціни 70% розрахунків за газ ідуть через субсидії і пільги, і лише 30% платять «наживо». «Нерозподілений прибуток «Укргазвидобування» станом на 1 квітня становить близько 25 (!) мільярдів гривень.

За прогнозом Кучеренка, очікуваний ріст тарифів на тепло – плюс 20%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ