Фахівець запевнив, що альтернативна енергетика поки недоступна для України

Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич у коментарі 24 висловив думку, що «зелена» енергетика могла би вирішити проблеми вітчизняної енергетики, лише якби в Україні з’явився десяток нових річок і 20 мільярдів гривень, щоби збудувати 5 нових електростанцій.

Марунич переконаний, що якщо говорити про альтернативні джерела енергії у вузькому розумінні (малі ГЕС, енергія сонця, вітрогенерація), то відповідь на питання «чи зможе відновлювальна енергетика подолати нинішню кризу» – ні, в жодному разі.

«Альтернативна генерація здатна виробляти лише таку електричну енергію, яка працює не тоді, коли потрібна людям, а коли є світло і вітер. Піки споживання можуть бути покриті тільки за рахунок великих гідроелектростанцій та теплових блоків», – підкреслив експерт.

За його словами, навіть «Енергоатом» не здатен в силу природи своєї роботи і фізики це робити, а тим більше – вітрогенерація та сонячна генерація.

«І це принципове протиріччя. Альтернативна генерація не здатна вирішити проблему дефіциту електричної енергії, який може або вже наявний з причини дефіциту антрацитового вугілля на теплових електростанціях України», – зауважив фахівець.

Крім того, він наголосив, що поки ми не можемо собі дозволити випереджальне зростання об’єктів альтернативної генерації, бо вони дуже дорогі.

«У нас частка грошей енергоринку, які йдуть на оплату енергії для відновлювальних джерел, неспівмірна тому обсягу енергії, який вони на ринок продають. Це просто дорога електроенергія. І це ще було можливим за часів відносної стабільності в економіці, але ніяк не в часи кризи», – висловив свою позицію експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ