Експерт спрогнозував соціальний вибух через чергове підвищення тарифів

Криза неплатежів українців за енергоносії виникає вже не вперше. Однак нині люди вже просто не мають змоги платити по рахунках через бідність. Нове підвищення тарифів може стати останньою краплею. Такий прогноз зробив екс-міністр палива та енергетики Олександр Гудима, оцінюючи рішення про підвищення тарифів на воду у коментарі Слову і Ділу.

«Є показники загальної заборгованості усіх споживачів перед «Нафтогазом», які просто жахливі. Найгірше, що їх немає чим компенсувати. Нам хотіли довести, що НАК «Нафтогаз» отримує прибуток, але прибуток цей – паперовий. Тому що коли підприємства, комунальна сфера заборгували такі астрономічні цифри – це значить, що грошей в економіці вже немає. Реальні гроші можна взяти тільки з населення. Притому не з отримувачів субсидій, а з умовного середнього класу, якого у нас уже майже не залишилося», – зауважив екс-міністр.

Він також підкреслив, що  коли об’єктивні оцінки фінансового становища населення і економіки свідчать, що підвищувати тарифи вже немає куди, а нам пропонують саме такий шлях – це схоже на латання «дірок».

«Здається, в уряді гадають: мовчать мільйони працюючих, кожен з яких годує двох пенсіонерів, – і далі будуть мовчати. Ситуація вкрай складна. А політики беруть тайм-аут, йдуть на канікули, щоб не ганьбитися, бо реально не можуть підійти до проблем, які стосуються Президента, прем’єра і топ-10 олігархів. Це все наростає, як снігова лавина», – констатував Гудима.

За його словами, негативні наслідки такої страусячої політики влади почнуть даватися взнаки із жовтня-листопада цього року.

«Минулорічну лавину зростання тарифів Україна пережила. Підвищити виплату бюджетнику на пару сотень, а потім забрати у людей мільярди – хибний шлях. Знаємо з історії, як українці довго терпіли, але потім це закінчилося революціями. Соціальний вибух із початком нового опалювального сезону не виключений», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ