Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко

Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі УНН прокоментував резонанс навколо позову України проти Росії до Міжнародного суду ООН.

За словами Фесенка, президент РФ Владімір Путін може стати відповідачем у Міжнародному кримінальному суді за військові злочини тільки після того, як перестане бути керівником держави.

На запитання журналіста про те, чи є перспективи побачити Володимира Путіна відповідачем у міжнародному суді, експерт підкреслив, що теоретично це можливо, але не в Міжнародному суді ООН, а в Міжнародному кримінальному суді.

«Теоретично це можливо. Якщо, щось станеться з Росією, або якщо Путін не буде керівником Росії і якщо будуть його судити не Міжнародним судом ООН, а Міжнародним кримінальним судом –  це інший суд», – пояснив фахівець.

Крім того, він пояснив, що справи про воєнні злочини, злочини проти людяності розглядає Міжнародний кримінальний суд, а Міжнародний суд ООН розглядає суперечки з приводу міжнародних конвенцій між державами.

«Але я не знаю зараз жодного розслідування, яке б велося стосовно Путіна. Тут треба розуміти одну просту річ… може бути спочатку розслідування і засудження за воєнні злочини конкретних осіб, за злочини, наприклад, на території Донбасу… лише після цього може дійти справа до державних керівників, яких також можна звинувачувати у військових злочинах. Але для цього має бути проведене розслідування. Поки нічого подібного немає», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ