У Білому домі вимагають від Росії повернути Крим Україні

Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов у коментарі 24 проаналізував заяву Білого дому про те, що США очікує повернення Криму Україні.

Нагадаємо, 14 лютого Білий дім поширив заяву про те, що президент США Дональд Трамп дав чітко зрозуміти, що очікує від Російської Федерації повернення анексованого Криму Україні.

За словами Леонова, нині Трампу важливо дистанціюватися від Росії, аби уникнути будь-яких підозр, що у нього є якась зацікавленість у зближенні з Кремлем. Відповідно, вікно можливостей для Путіна швидко закривається – світ спостерігає жорстку риторику США щодо Росії.

Експерт нагадав, що у Трампа і раніше говорили, що зберігатимуть санкції проти РФ щодо Криму.

Як він зауважив, для США було важливо зафіксувати цей момент і не стати співучасниками розвалу системи міжнародних договорів. Проте було багато натяків на те, що інші антиросійські санкції, зокрема по Донбасу, можуть бути пом’якшені або скасовані.

«Але відбулася відставка радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна через його зв’язки з Росією. Також відкрито казали, що Росія фінансово зацікавила Флінна. Причиною цієї відставки стало те, що журналісти, з якими Трамп увійшов у жорсткий конфлікт, стали активно розкручувати тему зв’язків Білого дому з Кремлем. Тим більше, з’являється інформація про те, що помічники Трампа контактували з російською розвідкою ще за рік до президентських виборів», – підкреслив політолог.

Він запевнив, що новому президенту США доведеться ухвалити рішення, виходячи з того, що будь-який його крок щодо Росії буде дуже прискіпливо і уважно розглядатися журналістами.

«Фактично ідеться про зраду національних інтересів. Тому, щоб політично зберегтися, Трампу доведеться дистанціюватися від РФ. Першим кроком в цьому плані стала заява Білого дому про те, що США очікують повернення Криму Україні. Якщо раніше США говорили, що ніколи не визнають анексію, то зараз Вашингтон вимагає повернення Криму Україні. Це різна риторика», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ