Політолог розповів, про що свідчить зустріч очільника МЗС України і президента США

Мета зустрічі Президента США Дональда Трампа з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним – запевнити Україну, що антиросійські санкції зберігаються, але і Києву при цьому треба також працювати: проводити внутрішні реформи й боротися з корупцією. Цю думку висловив політичний експерт Сергій Постоловський у коментарі 24.

«Це знак, яким США показують, що готові до співпраці з усіма – Росією, Україною, але Вашинґтон вибиратиме той варіант, який вигідний американським національним інтересам», – запевнив фахівець.

На його думку, існує висока ймовірність того, що США можуть приєднатися до переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в Нормандському форматі. І в такій зміні формату може бути зацікавлена Росія.

Як зауважив Постоловський, Мінські домовленості не працюють. Росія диктує свої умови, і не заважає на все те, що говорять Німеччина, Франція і Україна. Путін не бачить в них рівних собі партнерів по переговорах.

«У Трампі Кремль бачить силу, і в цьому контексті може діяти за принципом обирати менше зло, щоб виграти в іншому питанні. Тобто Путін може погодитися на участь США в Нормандському форматі і виторгувати щось по Україні, Балканах, Сирії, співпрацю у протистоянні Китаю», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ