Експерт: в Україні занадто велика кількість споживачів отримує субсидії

В Україні склалась аномальна ситуація з субсидіями, адже понад половина споживачів не може їх отримувати. На цьому наголосив експерт із питань енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар у коментарі Слову і Ділу, оцінюючи інформацію про те, що в Харкові погрожують позбавити субсидій на ЖКГ 115 тисяч боржників.

«Якщо така кількість отримувачів субсидій, як у нашій країні, тоді просто доведеться підвищувати ціни на газ, щоб «Нафтогаз» збирав більшу виручку й щоб було з чого платити ті ж самі субсидії. Таким чином, ми переходимо до моделі, яка веде в безвихідь», – переконаний Гончар.

Він також підкреслив, що отримувачі субсидій є й у країнах ЄС, але їх лише кілька відсотків: «Ніде в країнах ЄС немає такого відсотка субсидій, як у нас. Це може бути 10%, але, як правило, ще менше. Така статистика, як в Україні, лише створюватиме дедалі більше навантаження вже не лише на бюджет, а й загалом. У нас уже й так розмір субсидій більший за оборонний бюджет. Це нонсенс. На хвилі популізму Кабмін задовольнив усіх отримувачів субсидій, а тепер отримав зворотню реакцію на власні дії».

Крім того, є категорія громадян, які отримують субсидії, однак при цьому не платять.

«Складно сказати, скільки з тих 115 тисяч боржників буде тих, хто незаслужено постраждає, а скільки шахраїв. Ситуація неоднозначна, а загальна цифра не покаує всієї картини», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ