Олег Устенко закликав переорієнтуватися з експортно-сировинної моделі росту економіки на інвестиційну

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко у коментарі 24 підкреслив, що Україні конче потрібно переорієнтуватися з експортно-сировинної моделі економіки на інвестиційну. Щоправда зробити це можна тільки завдяки структурним реформам.

За словами Устенка, незважаючи на нашу власну критику реформ в Україні, саме в них лежить ключ до економічного розвитку нашої держави.

«Ми залишились сировинною, недорозвиненою країною, як сто років тому. Але це не значить, що тут немає потенціалу. Він є. І він може бути швидко реалізований, якщо проводитимуться структурні реформи», – стверджує економіст.

Як він пояснив, з огляду на структуру нашого експорту і заяви органів виконавчої влади, можна побачити райдужну картину: мовляв, Україна лише раніше повністю залежала від Росії.

Фахівець нагадав, що раніше в кожному доларі 17 центів проплачувалися російськими виробниками, у той же час 2013 року європейці давали нам можливість отримати від них 12 центів у кожному доларі.

Нині, за словами експерта, ситуація помінялась, і в кожному доларі, що ми отримуємо, близько 20 центів проплачуються європейцями, а росіянами – біля 5 центів.

«Але якщо говорити про абсолютні об’єми, то очевидно, що експорт рухнув. І те, що ми отримали плюс в структурі європейського експорту, не компенсувало падіння, яке було по російському напрямку. І це вдарило, перш за все, по машинобудівному експорту, який характеризує країни з розвиненою економікою», – зауважив Устенко.

Крім того, він наголосив, що 2013 року 75% нашого машинобудівного експорту йшло на територію Російської Федерації. І по факту нині 65% українського експорту – з низьким рівнем доданої вартості: метали, хімія, зерно.

Саме тому, упевнений експерт, для більш високих темпів економічного росту Україні необхідна зміна моделі: відхід від старої експортно-орієнтованої і перехід на модель інвестиційного росту.

«Але для цього нам недостатньо тих прямих іноземних інвестицій, які порахував Кабмін та Мінекономрозвитку у своєму сценарії на цей рік, розказуючи, що це буде 2,5 мільярда доларів», – резюмував економіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ