Ігор Хсів
Ігор Хсів

Заяви Арсенія Яценюка про необхідність проведення всеукраїнського референдуму щодо Конституції України – політичний піар та намагання підняти свої політичні рейтинги. Про це виданню Інформаційний Акцент заявив політолог Ігор Хсів.

На думку експерта, референдум дійсно потрібний. Івін був би корисним для України, проте лише за умови, що влада буде поводитися в інформаційному полі чесно, не спекулюючи на цьому.

«Референдум можливий тільки за умови повної довіри до влади та належної поінформованості суспільства. В такому разі за півроку чи рік можна би його провести. Проте я сумніваюся, що це буде зроблено в належний спосіб. Є велика загроза, що на цьому чутливому для України питанні можуть бути спекуляції. І, як наслідок, різні політичні заяви можуть розколоти суспільство», – підкреслив Хсів.

Політолог припускає, що референдум так і не буде проведено, але розмови про нього деякий час вестимуть.

«Гадаю, що про референдум будуть іще говорити, бо він є козирем на перемовинах із Заходом та при торгах у Мінську. Проте питання щодо затвердження змін до Конституції поступово буде вирішено в інший спосіб, скоріш за все – у парламенті», – зазначив він.

Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк закликав провести референдум щодо нової Конституції України. «Настав час, щоб український народ сказав своє слово – яка повинна бути нова українська Конституція у новій європейській Україні», – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ