Енергетик пояснила, як абонплата на газ позначиться на кишенях українців

Експерт Реанімаційного пакету реформ із питань енергоефективності Тетяна Бойко у коментарі Слову і Ділу пояснила, як запровадження щомісячної абонентської плати за газ вплине на українців.

Як зауважила фахівець, якщо раніше ми мали просто відсоток в тарифі, який сплачували, то тепер все буде залежати від типу лічильника.

«Запровадження абонплати прив’язане до реалізації Третього енергетичного пакета, у якому передбачено розподіл ціни на транспортування та розподілення для того, щоб потім можна було обрати бажаного постачальника на вигідних умовах, приміром так, як ми обираємо мобільних операторів. Проте поки важко говорити про конкуренцію облгазів та яким чином це розділення наблизить до заявленої мети або покращить якість послуг», – підкреслила Бойко.

За її словами, більш важливе питання полягає у розмірі ставок. Це лише перше підвищення, яких буде як мінімум три.

«Насправді це не останнє підвищення для багатьох категорій. Не виключено, що така ж схема може бути застосована щодо електроенергії», – висловила думку експерт.

Вона запевнила, що справа у тому, що НКРЄКП дає усереднені дані, відповідно до яких дійсно виходить, що змін не буде чи буде навіть зменшення, але це не зовсім коректно.

«Доцільно давати дані відповідно до типу лічильника чи конкретного розподільчого підприємства. Зростання буде від 4-7 разів для тих, хто не має лічильника», – наголосила представниця Реанімаційного пакету реформ.

«Поки що ситуація така: чим менше споживання – тим більша ставка. Найгірша ситуація буде для тих хто, має тільки плити чи взагалі не має лічильника. Для тих, хто використовує газове опалення, поки що змін не буде, а споживачам, які використовують багато газу, ставки зменшать. Фактично підвищення вдарить по тих, хто проживає в багатоквартирних будинках та використовує газ для плити», – підсумувала Бойко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ