Розвідники дізнались нові подробиці катастрофи рейсу МH17

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat знайшла нові докази того, що російський генерал-майор Сєрґєй Дубінскій є тим самим «Хмурим», що причетний до катастрофи «Боїнґа» на Донбасі влітку 2014 року. Про це йдеться у повідомленні на сайті Bellingcat, передає Дзеркало тижня.

Розвідники змогли встановити особу «Хмурого» завдяки фотографії з російським актором Іваном Охлобистіним, яку Дубінскій опублікував в «Одноклассниках».

Охолобистін підтвердив, що у Дубінского був псевдонім «Хмурий» і «Петровський», він був у підпорядкуванні Стрєлкова-Гіркина в Слов’янську і Донецьку. Дубінскій також писав на форумах Glav.su під ніком «Нехороший» і підтвердив дату народження і справжність свого голосу на запису СБУ, опублікованому 18 липня 2014 року.

Зокрема, тоді він повідомив, що їздив на чорному Peugeot 3008. Автомобіль цієї моделі був на відео колони з «Буком-323» у Макіївці 17 липня 2015 року. У доповіді підкреслюють, що це не означає, що Дубінскій перебував в автівці, але, імовірно, розвідка використовувала терористів.

Bellingcat також підтверджує справжність п’яти перехоплених телефонних розмов Дубінского 17 липня 2014 року. У них мова йде про «Бук», який прибув з екіпажем і знаходився в районі Первомайського.

«В перехопленому дзвінку від 18 липня 2014 року, опублікованому СБУ 21 липня, командир батальйону «Схід» Олександр Ходаковскій розмовляє з бійцем сепаратистів про видаляння ключових об’єктів з місця аварії MH17. Пошуки «чорних скриньок» тривають (Ходаковський згодом згадує, що не знає, як вони виглядають). Згадується, що у «Хмурого» є «дві одиниці». Невідомо, чи маються на увазі «чорні скриньки», однак ясно, що Сєргєй Дубинскій грав важливу роль в організації пошуку важливих матеріалів на місці загибелі MH17», – повідомляється в доповіді Bellingcat.

Нагадаємо, група журналістів-розслідувачів Bellingcat ідентифікувала члена терористичної організації «ДНР» з позивним «Хмурий». Він брав участь в операції з перекидання в Донецьку область російського ЗРК «Бук», з якого збили малайзійський літак.

17 липня 2014 року був збитий «Боїнґ-777» рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній» у небі над Донецькою областю, у зоні бойових дій поряд з селищем Шахтарськ. Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ