Експерти звинуватили Росію у недостатньому послабленні ІДІЛ
Експерти звинуватили Росію у недостатньому послабленні ІДІЛ

Лондонський аналітичний і консалтинговий центр з оборони і безпеки IHS констатує, що радикальне угрупування «Ісламська держава» втратило 28% територій, які контролювало в Іраку і Сирії на піку військових успіхів у січні 2015 року. Про це інформує ВВС.

Відповідно до інформації експертів, із початку 2016 року зона влади терористів «ІДІЛ» зменшилася з 78 до 65 тисяч квадратних кілометрів, тобто приблизно на величину території Шрі-Ланки.

Щоправда, у третьому кварталі темпи відступу терористів знизилися. Джихадисти втратили всього 2800 квадратних кілометрів. На думку аналітиків, у цьому вина Росія, оскільки значну частину авіаударів вона завдає по інших цілях.

«У вересні минулого року (початок російської військової операції в Сирії) президент Росії Владімір Путін стверджував, що завданням РФ є боротьба з «Ісламською державою». Наявні в нашому розпорядженні факти свідчать про інше – наголосив провідний спеціаліст IHS по Росії Алекс Кокшаров.

«Пріоритетом є підтримка уряду Асада і, ймовірно, перетворення сирійського конфлікту з багатостороннього на двосторонній, щоб там не залишилося нікого, крім Асада і радикалів, і Заходу було нікого підтримувати», – зауважив фахівець.