Зміна політичних розкладів може обернутися для Авакова не лише політичним крахом, але й катастрофічними результатами для фінансової та особистої безпеки

Під час президентської кампанії міністр внутрішніх справ Арсен Аваков може задіяти силові інструменти, потужні інформаційні та фінансові ресурси, щоби зберегти свою владу та вплив. Про це попереджають експерти Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».

Наголошується, що Аваков одноосібно керує Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, МНС, Держприкордонслужбою. Крім того, має «величезний фінансовий ресурс, зосереджений у руках політико-бізнесового клану Авакова-Турчинова-Яценюка, серйозний вплив на виконавчу і законодавчу владу, контроль і співпрацю з кримінальними та парамілітарними угрупуваннями».

Експерти підкреслюють: програш дружнього кандидата та зміна політичних розкладів у парламенті можуть обернутися для Авакова не лише політичним крахом, але й катастрофічними результатами для фінансової та особистої безпеки.

«З огляду на це, можна передбачити, що Арсен Аваков може вдатися до комбінації всіх наявних у нього сил і засобів, не гребуючи будь-якими методами. Остання заява міністра щодо виборів лише підсилює відчуття, що високопосадовець не уникне спокуси задіяти силові інструменти, власні інформаційні та фінансові ресурси, щоб зберегти свій статус «співочільника» держави», – йдетья у прогнозі аналітиків.

Для мінімізації впливу Авакова на виборчу кампанію «Українські студії стратегічних досліджень» пропонують:

  • усунути Авакова на час виборів від керівництва МВС шляхом збільшення колегіального управління міністерством;
  • вивести з-під керівництва МВС Національну гвардію, Державну прикордонну службу та Міністерство надзвичайних ситуацій;
  • жорстко розслідувати випадки перевищення повноважень у протистоянні з політичними опонентами, активістами громадянського суспільства.

Повний текст прогнозу НАЦ «УССД» щодо головних ризиків під час президентської кампанії та механізмів їхньої мінімізації читайте тут.