Якщо абонплату не скасують, громадянам доведеться платити більше

ГО «Опора» порахувала, якою може бути абонплата за газ для українців залежно від типу лічильника. Про це пише Економічна правда.

Для того, аби перевірити обсяг абонплати, який стосується кожного конкретного споживача, треба обрати область. Далі – тип лічильника, він вказується на корпусі засобу обліку (G 1.6/G2.5/ G4 /G6). Якщо споживач не має лічильника на блакитне паливо – потрібно дивитися показники абонплати для лічильника G2.5.

Таким чином, для сімей, у яких стоять лічильники мінімального типорозміру G1,6, зростання тарифу менш відчутним – приблизно утричі.

З 4,47 млн. споживачів, які використовують блакитне паливо лише для приготування їжі, лічильники встановили тільки 1,19 млн. споживачів. Ця група споживає лише 6% від всього газу, що витрачається населенням, але становить 34% від загальної кількості побутових споживачів.

У таких випадках абоненту виставляють рахунок згідно з нормами споживання. Для цієї категорії споживачів рахунок за транспортування виросте відчутніше – приблизно в сім разів.

Лічильники G4 та G6 використовуються при великих обсягах використання газу, наприклад, для опалення. І тут не все так просто. Залежно від конкретного типу лічильника та кількості споживання газу, ціна може або також зрости (у 2-4 рази при обсягах до 800 кубометрів на рік) або не змінюватися чи опускатися.

Точні цифри, залежно від обсягу споживання, вказані нижче.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює регулювання в царині енергетики та комунальних послуг, пообіцяла призупинити дію свого рішення про запровадження абонплати за газ. Розгляд відповідного питання винесли на розгляд під час засідання комісії, що відбудеться 10 квітня.

Раніше Нацкомісія з держрегулювання у царині енергетики і компослуг затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

У НКРЕКП заявили, що завдяки цьому рішенню ціна на газ для споживачів знизиться на 13%. Але чиновники недоговорювали: так, ціна газу як товару знижувалася на вартість транспортування – на 13%, проте ніхто не пояснював, що з квітня 2017 року споживачі газу ще починають додатково платити абонентську плату операторам газорозподільних мереж.

Згодом прем’єр-мінстр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП. Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про запровадження абонплати на газ має бути призупинено.

Читайте: Абонплата за газ це рекет в особливо великих масштабах – депутат Київради

БЕЗ КОМЕНТАРІВ