До трійки лідерів увійщли Швейцарія, Ґібралтар і Мальта

Організатори однієї з найбільших конфренцій у світі BlockShow Europe, що присвячена блокчейну і криптовалютам, назвали десятку європейських країн, які є найлояльнішими до chain-технологій та цифрових грошей. Про це пише Maanimo.

Експерти визначали переможців за трьома параметрами: простотою запуску ICO, легкістю законодавчого регулювання та оподаткуванням діяльності, пов’язаної з криптовалютами.

У цілому, були проаналізовані умови у 48 країнах світу.

На 10-тій сходинці рейтингу розташувалась Білорусь – вона отримала 9 з 30 можливих балів.

Наприкінці 2017 року Мінськ ухвалив декрет, який не просто легалізував криптовалюту, але і максимально звільнив «криптобізнесменів» від регулювання і оподаткування: до 2023 року майнінґ, зберігання, розрахунки та будь-які інші дії з біткоїнами і альткоїнами взагалі не вважатимуться підприємницькою діяльністю і за замовчуванням будуть законними.

Дев’яте місце посіла Фінляндія. У грудні 2013 року в Гельсінкі встановили перший в Європі біткоїн-банкомат. Згодом мережа стала розширюватися – і в 2016 році таких автоматів нарахували в країні вже дев’ть. Держава з традиційно суворим регулюванням виявилася дуже м’якою щодо нових фінансових технологій: за торгівлю біткоїнами і альткоїнами фіни сплачують податок на прибуток, але при цьому звільнені від ПДВ.

Нідерданди – на восьмому місці рейтингу.

У 2016 році голландський центробанк заявив про початок експерименту зі створення національної валюти, заснованої на блокчейні – DNBCoin, хоча законодавчого регулювання криптосфери в країні немає і досі. Амстердам визнає криптовалюту законною і практично ніяк не реагує на «переміщення» цифрових грошей всередині країни, але пропонує Євросоюзу врегулювати транскордонний обмін «коїнів». Податкова ставка, як стверджують організатори BlockShow Europe, становить всього лише 5%, причому цей відсоток розраховується не з суми прибутку, а з суми, що зберігається у криптовалюті станом на 1 січня.

Сьоме місце місце посіла Португалія. Ця держава взагалі не вважає діяльність «криптобізнесменів» підприємництвом і жодним чином її не регулює. Особисті (на відміну від «корпоративних») криптовалюти не обкладаються податками.

Шосте місце рейтигу – за Німеччиною. Тут з криптовалютних операцій не стягують ПДВ через відсутність доданої вартості. Більш того, криптовалюти взагалі не обкладаються в цій країні податками, якщо їх утримують більше року (це доводить, що людина не спекулює цифровими грошима). З точки зору німецьких законів, біткоїни і альткоїни – це «засоби обліку», а не повноцінна валюта.

Данія розташувалась на п’ятій позиції. Поліція цієї країни стала першою в світі, яка зуміла відстежити біткоїн-транзакцію і згодом використати її як доказ під час слухання в суді (криптовалютою розрахувалися за замовне вбивство). У Данії біткоїн-мільярдер кілька місяців тому купив хокейний клуб і хоче назвати стадіон Bitcoin Arena. Ці події відмінно описують стан справ країні: криптовалюти розвиваються вільно і дозволяють заробляти мільйони, але не можна сказати, що держава усунулася від теми криптовалют – просто поки існує певний юридичний вакуум.

Четверте місце за Великою Британією. Тут криптовалютний бізнес перебуває скоріше в «сірій» зоні. Поки тенденції позитивні: великі гравці блокчейн і криптосфер об’єдналися в організацію CгурtоUK, яка хоче перебрати на себе функції саморегулювання галузі. Це своєрідний запобіжник від можливого втручання держави.

У трійці лідерів – Мальта, Ґібралтар і Швейцарія.

У березні 2018 році офіс однієї з найбільших платформ з торгівлі електронними валютами Binance ухвалив рішення про переїзд з Ґонконґу саме на Мальту. Поки Китай «закручує гайки» законодавчо, Мальта робить кроки в протилежному напрямку: ухвалено низку нормативно-правових актів, що легалізували криптовалюти і ICO. Крім того, в цій острівній державі традиційно низький корпоративний податок – 5%.

На другій сходинці рейтингу розташувався Ґібралтар. Крихітна британська колонія в лютому 2018 року провела міжнародну конференцію Blockchain & Bitcoin Conference Gibraltar. Серед головних тем обговорення були ухвалені в січні закони, які максимально лібералізують сфери блокчейну і криптовалюти – влада країни сподівається зробити ці галузі новими стовпами своєї економіки.

І «пальма першості» у Швейцарії.

Два роки тому в швейцарському кантоні Цуг місцева влада почала приймати невеликі адміністративні платежі в біткоїнах. Цей маленький крок став початком великого шляху. На сьогоднішній день цей кантон називають не інакше як Криптодолиною – завдяки максимальній лояльності до біткоїн- і криптовалютних стартапів туди перебралася низка великих міжнародних компаній. У 2018 році «наздогнати і перегнати» Цуг зважилося місто Кьяссо з іншого кантону. Воно прагне стати «криптополісом» – вже 8 стартапів за останні місяці дійсно перебралися в це містечко.

У січні міністерство економіки заявило про намір повторити досвід Цуга на національному рівні. Втім, розвиток криптовалютної інфраструктури вже досяг в країні такого розмаху, що Швейцарія вважається світовим центром в даній сфері.