У розвідці посилаються на секретні документи інституту, очолюваного відставними російськими високопосадовцями

Американська розвідка дізналась, що Російський інститут стратегічних досліджень, контрольований господарем Кремля Владіміром Путіним, розробив план з втручання в президентські вибори в США для перемоги Дональда Трампа. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на трьох нинішніх і чотирьох колишніх чиновників США.

Джерела посилаються на два конфіденційних документи інституту, що його очолюють відставні високопоставлені російські чиновники зовнішньої розвідки, призначені адміністрацією Путіна.

Через секретний статус документів американські чиновники говорили на умовах анонімності. Вони також відмовилися повідомити, як саме США їх отримали.

У першому документі йдеться про рекомендації Кремлю почати пропагандистську кампанію в соціальних мережах і державних ЗМІ, щоби спонукати американців обрати президента, який займе більш м’яку позицію по відношенню до Росії, ніж Барак Обама.

У другому документі йшлося про те, що вибори виграє кандидат від Демократичної партії США Гілларі Клінтон. З цієї причини було б краще, якби Росія припинила пропаганду за Трампа і замість цього активніше впроваджувала новини про фальсифікації на виборах, щоби завдати шкоди репутації Клінтон.

Нагадаємо, раніше представники розвідки США заявили, що Путін особисто брав участь в прихованій кампанії щодо втручання в президентські вибори в Сполучених Штатах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ