Учені дослідили, як гроші впливають на щастя людей

Міжнародна дослідницька команда дійшла висновку, що щастя можливо купити за гроші. Про це пише Los Angeles Times.

Дослідження, яке опублікували у роботі Національної академії наук США (Proceedings of the National Academy of Sciences), показало, що неважливо, багаті ви чи бідні. Якщо у вас обмаль часу, можна збільшити своє задоволення від життя, обмінюючи гроші на хвилини, які ви можете використовувати як хочете, пише автор.

Учені на чолі з професором в Гарвардській школі бізнесу Ешлі Віллансом, почали з даних опитування за участю приблизно 4500 осіб у США, Канаді, Данії та Нідерландах.

Учасників запитали, чи платять вони іншим людям за виконання «неприємних повсякденних справ», аби збільшити кількість свого вільного часу. У 28% випадків відповідь була ствердна. Ті, хто відповів позитивно, витрачали в середньому 147,95 долара на місяць, щоб «купити» додатковий час.

«Те, що вони втрачали грішми, вони відшкодовували щастям». Науковці встановили, що люди, які обмінювали гроші на час, були більш задоволені життям, ніж ті, хто цього не робив.

Крім того, дослідники провели ще один тест за допомогою 60 дорослих у Ванкувері, які мають стабільну роботу. Два вікенди поспіль їм видавали по 40 доларів на витрати. В один тиждень добровольців попросили витратити гроші на матеріальну покупку. А в іншу тиждень – на щось, що заощадило б їм час.

Учасники дослідження повідомили про менший стрес через нестачу часу у той тиждень, коли вони купили послугу, заощаджують час, ніж у той, коли вони придбали матеріальний товар.

«Крім того, вони відчували більше позитивних почуттів (таких як радість і ентузіазм) і менше негативних емоцій (таких як злість, страх і нервозність) у той тиждень, коли «купили» собі час», – ідеться у статті.

Читайте: Україна – на останньому місці в Європі у рейтингу щастя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ