Експерти вважають, що цей показник з кожним роком зростатиме

Вплив електромобілів на глобальний ринок бензину і дизельного палива поки що незначний. Однак він дуже швидко зростає. З 2011 року кількість нафти, яку щодня робить непотрібною електротранспорт, збільшилася майже на два порядки, пише Хайтек із посиланням на Bloomberg.

У 2011 році через електрокари продавалося всього лише на 300 барелів нафти на день менше, ніж могло б, якби це були автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

«Для розуміння того, яка це крапля в морі, нагадаємо, що наразі добове споживання нафти в усьому світі становить 100 млн барелів. Однак за останні 6 років «крапля», яку забирає електротранспорт у світового ринку нафти, помітно pросла. Тепер електромобілі щодня роблять непотрібними 28 тисяч барелів нафти», – пише видання.

При цьому наголошується, що показник збільшився в 95 разів. Це, як і раніше, небагато – 0,03% денного споживання нафти.

«Однак виробництво електромобілів зростає, технології, які стоять за акумуляторами поліпшуються, тож, гарантовано електротранспорт все більше знижуватиме попит на нафту», – зазначає видання.

У Bloomberg вважають, що продажі електромобілів в 2017 році збільшаться мінімум на 39%. А частка витісненого палива виросте на 60%. Тренд переходу на електричний транспорт підтримують цілі держави і великі компанії. Індія, імовірно, повністю перейде на електромобілі до 2032 року. Відповідні рекомендації уряду дав Державний аналітичний центр. У Пекіні та найближчих районах 70 тисяч таксі замінять на електричні. А німецький концерн Daimler інвестує 10 мільярдів доларів у створення електромобілів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ