Гризлов
У Кремлі хочуть, щоби Порошенко підписав закон про амністію для всіх сепаратистів

Днями відбулася таємна зустріч за закритими дверима між українським президентом Петром Порошенком та російським чиновником Борісом Гризловим у Києві. Яблуком розбрату під час переговорів між ними стали вибори, які повинні пройти на Донбасі, а також послідовність виконання Мінських угод, повідомляє «Апостроф» з посиланням на власні джерела.

Так, за інформацією інсайдерів видання, Гризлов завітав до Києва з метою передачі Порошенку низки умов, висунутих Кремлем. Зокрема, там зажадали, щоби український лідер підписав закон про амністію для всіх, хто брав участь у заколоті та бойових діях з боку сепаратистів, а також щоб не пізніше березня 2016 року були проведені вибори за українським законодавством і завершена конституційна реформа, в якій буде закріплено особливий статус Донбасу. При цьому представники РФ обіцяли не втручатися в самі вибори: їм байдуже за якою виборчою системою і під чиїм протекторатом вони проходитимуть, хто і як рахуватиме голоси, які суб’єкти братимуть в них участь. Після виконання вищевказаних пунктів український кордон буде передано під контроль України.

Однак, таку пропозицію не погодився прийняти Порошенко. Його вимоги і поступки мають іншу послідовність: він готовий підписати закон про амністію, ухвалити і навіть узгодити з сепаратистами новий закон про вибори на Донбасі і завершити конституційну реформу під міжнародним контролем. Але що стосується проведення виборів, то вони мають пройти тільки після того, як Україна отримає контроль над своїм кордоном.

Також повідомляється, що сторонам так і не вдалося знайти консенсус в даному питанні, що не виключає подальших переговорів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, перша прес-конференція Президента Петра Порошенка у 2016 році відбудеться 14 січня о 15:00. В АП не уточнюють, про що саме у четвер говорите український лідер. Водночас оглядачі вітчизняних ЗМІ висловлюють припущення, що йтиметься про  домовленості з російським політиком Борісом Гризловим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ