Санкції в енергетиці – ефективний спосіб впливу на Росію

Глухий кут у «мінських домовленостях» і «нормандських переговорах», активізація бойовиків і останні заяви щодо «Малоросії» свідчать, що необхідно переходити до активних дій, які завдадуть більшої економічної шкоди Росії. Про це розповів політолог Андрій Вігірінський у коментарі 24.

На переконання фахівця, у першу чергу, зокрема, слід розширити антиросійські санкції в галузі сфері енергетики, транзиту РФ нафтопродуктів і газу до ЄС.

За його словами, санкції проти Росії слід оголошувати саме в енергетичній царині, оскільки вона приносить РФ найбільший прибуток і дозволяє підтримувати економіку. До того ж, економічні санкції потрібно посилювати значно вагомішими заходами, ніж ті, які зараз існують.

«Можливо, варто розглядати питання про відмову від будівництва певних газопроводів, як кардинальний крок – запровадження ембарґо на імпорт газу з Росії в європейські країни. До речі, Трамп заявив, що в США є надлишок у розмірі кількох мільйонів барелів нафти, які вони хочуть викинути на ринок. Таке збільшення пропозиції вдарить по ціні нафти в бік зниження і зменшить доходи РФ», – підкреслив політолог.

Проте, стверджує він, США і Європа поки точно не готові зробити такий крок, оскільки посилення санкцій – складний процес. Ідеться про ратифікацію законопроектів Сенатом і Конґресом США, а головне – затвердження адміністрацією Трампа йде повільно.

«В ЄС питання про розширення санкцій обговорюється, але для них це зараз не на часі. Як мінімум, потрібно завершити парламентський виборчий процес у Німеччині. Хоча президент Франції Еммануель Макрон зайняв доволі цікаву позицію щодо Росії в конфлікті на Донбасі: жорстку, принципову і амбітну, але це поки усні заяви без конкретних дій», – зауважив експерт.

Саме тому, переконаний він, Україні залишається хіба що здійснювати інтенсивніший вплив на Кремль через економіку, оскільки США і ЄС не надають нам можливості навіть придбати летальне озброєння. При цьому в України немає достатніх ресурсів, як фінансових, так і військових, для протистояння з Росією і військової підтримки жодної держави або військового альянсу.

«Хоча, маючи стійку позицію Макрона, Меркель, Держсекретаря США Тіллерсона і спецпредставника Курта Волкера щодо того, що Росію треба змушувати, все впирається в один простий «аргумент» Кремля: «настамнема», «ми на бойовиків не впливаємо». Глухий кут, із якого не видно виходу», – резюмував аналітик.

Читайте: Євросоюз на півроку продовжив санкції проти РФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ