У СЕС розповіли, що вірус Зіка може потрапити до України з комахами
У СЕС розповіли, що вірус Зіка може потрапити до України з комахами

Захворювання українців вірусом Зіка виключене. Навіть якщо хвороба потрапить в Україну з комахами – кліматичні умови завадять поширенню лихоманки. Про це повідомив начальник Київської СЕС Олег Рубан, передає LB.ua.

«Захворювання на такий вірус в Україні виключене», – сказав він.

Рубан наголосив, що захворювання не передається від зараженої людини до здорової, вірус можуть переносити лише комарі роду Aedes. Також він повідомив, що є можливість завезення комах, які переносять хворобу, в Україну різними видами транспорту, однак кліматичні умови не дозволять їм поширити вірус Зіка.

Водночас, СЕС не рекомендує українцям відвідувати країни, в яких поширені комахи, здатні переносити лихоманку. Йдеться про 27 країн, зокрема держави Південної Америки й Африки.

«Громадянам України, які вже перебувають у країнах Південної Америки і Карибського басейну, слід враховувати, що вірус Зіка передається через укуси комарів Aedes aegypti, у зв’язку з чим наполегливо рекомендуємо активно користуватися репелентами (наносити кожні 3 години на шкіру й одяг), носити закритий одяг, що максимально прикриває тіло, перебувати в приміщеннях, обладнаних протимоскітними сітками і кондиціонерами», – зазначають у СЕС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, першу передачу вірусу Зіка від людини до людини зафіксували в американському штаті Техас в США. Місцева влада підтвердила, що лихоманка передається статевим шляхом.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла, що небезпечний вірус Зіка може вийти з-під контролю.