З початку 2016 року в зв'язку зі зниженням ціни на нафту та загальним занепадом економіки РФ  російські олігархи втратили $11 млрд.
З початку 2016 року в зв’язку зі зниженням ціни на нафту та загальним занепадом економіки РФ російські олігархи втратили $11 млрд.

Жорстке падіння ринків і цін на сировину підрізало крила російським мільярдерам і призвело до закінчення епохи їхнього впливу, що безперервно зростає. Вони, звичайно, не залишилися без грошей. Водночас, 13 найбагатших людей Росії з початку 2016 року втратили понад 11 млрд. доларів, пише Дождь з посиланням на Daily Telegraph.

Ці люди виникли з нізвідки й отримали неймовірні багатства. Але епоха російського олігарха добігає кінця, пише газета. Різке падіння ціни на нафту і колапс курсу рубля призвели до величезних для них втрат.

Роман Абрамович, який зробив мільярди на продажі «Сібнєфті», втратив близько 820 млн. доларів з початку року, Алішер Усманов – близько 910 млн. Владімір Потанін залишився без 1,3 млрд. доларів, а вартість активів Леоніда Міхельсона впала на півтора мільярда.

Враховуючи всі невизначеності на російському політичному горизонті й непрозору мережу взаємин навколо президента Путіна, багато олігархів вирішили вивести свої гроші з Росії.

Термінова необхідність вивести гроші привела до різкого зростання цін на велику кількість активів по всьому світу – дорогих яхт, вілл тощо. Тож статки цих людей є величезним на папері. Активи на кшталт вілл не приносять доходів, хіба що здаються в оренду. А такі речі, як яхти, приватні літаки, вертольоти і футбольні клуби обходяться в мільйони доларів на рік.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ