Турецький президент закликав накласти санкції на країну

Дипломатичний конфлікт між Туреччиною та Нідерландами набирає обертів. Турецький президент Реджеп Таїп Ердоґан закликає всі інституції ЄС та міжнародні організації накласти на неї санкції на Голландію. Також він охрестив країну «банановою республікою», передає УНН.

«Вони (Нідерланди, – ред.) діють як бананова республіка. Світ побачив як ті, хто роками навчав нас правам людини, верховенству права та демократії є дуже далекими від цих цінностей. Зараз вони намагаються знайти виправдання для своєї неналежної поведінки. Я закликаю всі інституції ЄС та всі міжнародні організації, що мають на меті захист демократії, прав людини та верховенства права висловити невдоволення щодо Нідерландів і накласти санкції на цю країну», – заявив Ердоґан.

Нагадаємо, 11 березня влада Нідерландів вирішила вислати турецького міністра у справах сім’ї, оскільки її візит загрожував громадській безпеці на тлі загострення голландсько-турецьких відносин.

Також в суботу Нідерланди заборонили чартерний рейс глави МЗС Туреччини, який планував провести агітацію для турків, що живуть у Роттердамі, напередодні конституційного референдуму.

Після цього президент Туреччини Ердоґан назвав уряд Нідерландів «фашистським».

У свою чергу, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що докладе зусиль для деескалації дипломатичного конфлікту між Туреччиною та Нідерландами, проте якщо ситуація загострюватиметься, то нідерландська сторона буде вимушена відповідати на це.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ