Після референдуму повноваження чинного президента Туреччини будуть суттєво збільшені

Після перемоги на референдумі щодо розширення повноважень президент Туреччини Реджеп Ердоґан заявив про намір відновити в країні смертну кару, назвавши це «своїм першим завданням», пише DW.com.

Для схвалення смертної кари потрібна підтримка не менше двох третин депутатів турецького парламенту. Якщо серед них ця ідея не отримає достатньої підтримки, тоді відбудеться ще один референдум, уточнив Ердоґан. При цьому провести його можна, лише якщо за пропозицію проголосують 60 відсотків членів парламенту.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум. Після ухвалення змін до конституції країни повноваження чинного президента Реджепа Ердоґана будуть суттєво збільшені.

Після підрахунку даних зі 100% дільниць по території країни прибічники референдуму лідирують, маючи 51,41% підтримки. Залишилося підрахувати дані з кількох зарубіжних дільниць, які не суттєво впливають на підсумки голосування.

Загальна кількість голосів сягнула майже 49 мільйонів. Різниця між голосами «за» та «проти» станом на ранок 17 квітня складає 1 млн 380 тисяч. Близько 270 тисяч переваги з цієї кількості забезпечили турки Німеччини та Нідерландів, які проголосували на підтримку ініціативи Ердоґана на тлі загострення турецько-німецьких та турецько-нідерландських відносин.

Тим часом мешканці кількох районів Стамбула провели незвичайну акцію протесту проти підсумків референдуму. Вони били в каструлі і сковороди, висовуючись з вікон своїх будинків. Такі протести відбулись щонайменше в чотирьох районах міста. Невеликі групи протестувальників вийшли на вулиці.

Як відомо, про можливість повернення до смертної кари Ердоґан заговорив після невдалої спроби державного перевороту, що сталася влітку 2016 року. У Брюсселі тоді наголосили, що відновлення вищої міри покарання поставить хрест на планах Туреччини вступити до Євросоюзу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ