В естонському МЗС наголошують, що необхідно сфокусуватися на ефективній імплементації Угоди

Міністерство закордонних справ Естонії, яка наразі головує у Євросоюзі, виступає проти вимоги Угорщини переглянути Угоду про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту. Про це повідомила прес-служба МЗС Естонії, передає DW.

«Угода про асоціацію між Україною і ЄС щойно набрала чинності, тож нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації», – йдеться у повідомленні відомства.

На думку естонського міністерства, гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду.

«При цьому законодавство має відповідати міжнародним зобов’язанням, які взяла на себе Україна», – зазначили в МЗС країни.

Крім того, у відомстві привітали звернення України до Венеціанської комісії Ради Європи з проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту.

Водночас у Німеччині не коментують вимоги Угорщини щодо перегляду угоди про асоціацію з Україною. Однак німецькі дипломати також говорять, що сторонам варто вести діалог і дочекатися висновків Венеціанської комісії.

«Погрози і блокади нікому нічого не дають», – зазначили в німецькому МЗС.

Водночас у Берліні засмучені тим, що Україна не провела детальних консультацій з сусідами з ЄС та з представниками національних меншин щодо ухвалення закону про освіту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто планує ініціювати перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у зв’язку з тим, що новий закон України «Про освіту» суттєво порушує принципи цього документа.

Сійярто має намір порушити це питання наступного понеділка, 16 жовтня, під час наради міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу в Люксембурзі.

Голова угорського МЗС переконаний, що український закон створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити український закон «Про освіту», який набув чинності 28 вересня.