Спікер естонського парламенту Ейкі Нестор заявив, що будівництво газопроводу є політичним проектом

Естонія виступила проти будівництва «Північного потоку-2», таким чином приєднавшись до ініціативи парламентів Латвії, Литви і Польщі. Про це повідомляє Delfi.

«Естонія вважає «Північний потік-2» політичним проектом. Ми хочемо, щоби Рада Євросоюзу найближчим часом обговорила зміну директиви щодо газу», – заявив спікер естонського парламенту Ейкі Нестор.

Згідно із запропонованими поправками до директиви щодо газу, всі трубопроводи, прокладені з держав, що не входять в ЄС, повинні відповідати положенням енергетичного законодавства Євросоюзу. До таких газопроводів належить і «Північний потік-2».

«У спільній заяві парламентів висловлюється підтримка цим принципам. Я повідомив колег про своє рішення підписати спільну заяву. Причина, з якої я роблю це сьогодні, проста. Я підпишу від імені Естонії лише ті заяви, з якими ознайомився заздалегідь. Заява стала результатом співпраці між Литвою і Польщею», – повідомив спікер естонського парламенту.

Як відомо, керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали у Вільнюсі лист, в якому йдеться про те, що газопровід «Північний потік-2» спрямований на енергетичне узалежнення держав ЄС від Росії. Раніше цей лист підписали Україна і Молдова.

У листі наголошується, що енергетична безпека становить ключовий компонент об’єднаної і процвітаючої Європи. На думку авторів листа, попри те, що газопровід «Північний потік-2» представляють як комерційний проект, насправді він є інструментом політики російської держави.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, естонська влада дозволила державній енергетичній компанії АТ Elering побудувати газопровід Balticconnector між Естонією і Фінляндією.  Даний проект підвищить надійність і безпеку енергопостачання в усьому регіоні.