Акт насильства транслювали наживо у соцмережі

Соцмережу Facebook почали активно використовувати для трансляції сцен насильства. У Швеції заарештували трьох чоловіків за підозрою в зґвалтуванні жительки міста Уппсала.

Згідно з повідомленням, в поліцію зателефонувала жінка, сказавши, що бачила масове зґвалтування в прямій трансляції в закритій групі у Facebook. Пізніше в поліції підтвердили, що співробітники виявили цей запис у соцмережі. У Facebook-групі перебуває кілька десятків тисяч осіб.

Поліція також повідомляє, що в одній із квартир в Упсалі були виявлені троє чоловіків, віком від 19 до 25 років, і одна жінка. Дівчина, як повідомляє шведська преса, була майже без свідомості. Шведська поліція не розголошує на цьому етапі громадянства і походження злочинців.

Як повідомляє шведський державний телеканал SVT, на момент, коли в квартиру прибула поліція, чоловіки вже знімали друге відео.

Як відомо, Facebook почав надавати можливість прямої трансляції наприкінці 2015 року. Facebook Live використовують для спілкування між собою друзі та знайомі, які хочуть поділитися побаченим із широкою аудиторією в реальному часі, а також новинарі, щоби транслювати події.

Водночас, за допомогою цієї функції в Інтернеті з’явилися записи злочинів і актів насильства. На початку січня чотирьом особам у Чикаґо висунули звинувачення в злочині на ґрунті ненависті, після того як в Facebook з’явилася пряма трансляція того, як вони знущаються над психічно хворою людиною.