Цукерберґ воліє розвивати соціальну інфраструктуру для формування глобального співтовариства на базі Facebook

Популярна у всьому світі соцмережа Facebook може змінити формат. З місця, де спілкуються друзі та члени родини, вона перетвориться на глобальне співтовариство. Для цього засновник проекту Марк Цукерберґ розвиватиме соціальну інфраструктуру, пише DW.

«У такі часи, як зараз, найважливіше, що ми у Facebook можемо зробити – це створити соціальну інфраструктуру, щоби дати людям можливість вибудувати глобальне співтовариство, яке працює для всіх нас», – наголосив він.

Цукерберґ виділив п’ять основних напрямків – розвиток взаємної підтримки, забезпечення безпеки, інформованості, громадянської активності та залучення представників різних культур і поглядів.

Зокрема, говорячи про поширення інформації, Цукерберґ висловив стурбованість з приводу персоналізації пошуку і показу інформації, при якій користувач бачить тільки те, що йому подобається і відповідає його поглядам.

Також він акцентував увагу на поширенні фейкових новин. На думку Цукерберґа, проблемою є і те, що сенсаційні та прості повідомлення поширюються швидше за інші.

«У гіршому випадку, відбувається спрощення важливих тем та їхня гіперболізація до крайнощів», – поскаржився глава соцмережі.

Щоби обмежити поширення кричущих заголовків, Facebook запроваджує алгоритми з обліку – чи читав користувач статтю за посиланням, перш ніж нею поділитися. Ця обставина впливає на показ таких матеріалів в стрічці новин користувачів.

Крім того, Цукерберґ зазначив, що Facebook розробив штучний інтелект, який повинен розпізнавати заборонений контент. Ця технологія почне частково застосовуватися вже 2017 року.