Фальшивомонетник з Кривого Рогу примудрився обдурити банківський термінал купюрами по 200 і 500
Фальшивомонетник з Кривого Рогу обдурив банківський термінал купюрами по 200 і 500

Мешканець Кривого Рогу підробив 200 та 500-гривневі купюри на загальну суму 5 тис. гривень та поповнив ними свій картковий рахунок за допомогою банківського терміналу. Відтак він зняв уже справжні гроші через різні банкомати міста. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України у Дніпропетровській області.

«Працівники міліції встановили, що 19 липня 2015 року 32-річний житель м. Кривий Ріг за допомогою терміналу в одному з магазинів міста поповнив свій картковий рахунок фальшивими купюрами номіналом 200 та 500 гривень», – йдеться у повідомленні.

У подальшому фальшивки були вилучені працівниками банку та надані до Криворізького міського управління міліції. «Відповідно до висновку експерта Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС вилучені купюри виготовлені шляхом монтажу окремих частин банкнот та не відповідають встановленому зразку», – констатують правоохоронці.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.199 Кримінального кодексу України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей), що передбачає позбавлення волі від 3-х до 7 років.

Для порівняння: найвідоміший в СРСР фальшивомонетник – Віктор Баранов – примудрився відтворити технологію друку паперових грошей: у власному сараї він налагодив виробництво підроблених купюр, що за якістю виготовлення практично не відрізнялися від «офіційних».

Інформаційний Акцент