Доктор філологічних наук, відомий спікер партії «Свобода» Ірина Фаріон

Влада активно намагається протягнути мовний законопроект №5670-д, що у багатьох положеннях фактично підіграє кремлівській ідеології. Про те, чому так важливо не допустити його ухвалення і продовжувати боротися із «русскім міром», під час виступу на форумі «За українську мову!» розповіла відомий мовознавець, доктор філологічних наук, екс-нардеп від партії «Свобода» Ірина Фаріон.

«Із 2014 року я виконувала свій обов’язок – творити українську науку. Оскільки мені заважають це робити, я (…) починаю їх жорстко гризти. І поки не догризу, я не заспокоюсь», – наголошує націоналістка.

«Якщо всі так сперечаються навколо мови, то чому «странний мер горада Кієва» тривалий час розповідав, що «язикавой вапрос» для українців – десь на 31-у місці? То чому ж наші мечі схрещуються навколо мови? Усе дуже просто. Тому що це реальний фундамент побудови держави і реальна влада».

За словами Фаріон, більшості суспільства неможливо довести сакральних основ розуміння мови. І робити цього не треба: «Із суспільством через мову треба говорити винятково силою, без жодних сентиментів. Чверть століття ми бавимося з ними у підручники, розмальовки, малюємо мову «солов’їну, калинову». Скінчилися казочки. Мова – це зброя, і дуже потужна».

Вона переконана: найкраще убивати – мовою.

«Якби уся Україна заговорила українською мовою – Путін би здох! А він не здихає, тому що у нього тут тьма-тьмуща трофеїв. Тому що тут витворений феномен національного самозаперечення, садомазохістичний феномен, що називається «русскоязичний украінєц». Їх називають ніжно «зросійщені українці». А я не ніжна до ворога. Я називаю їх – манкурти, яничари, відступники, зрадники, юди, двоєдушники, зрадники, ренегати, перевертні. Як можна за 27 років не вивчити мови?! Ви хочете, щоб із вами панькалися? То чому ж із вами ніхто не панькається, коли ви приїжджаєте до Польщі, Німеччини, Англії, будь-якої іншої країни? Що це за страшний інфантилізм цього «насєлєнія»? – риторично запитує мовознавець.

Читайте: Учасники форуму «За українську мову!» пікетують Кабмін