Обама
Обама виголосив історичну промову перед Сенатом та Палатою представників США

Фраза президента США Барака Обами щодо України та Росії викликала дискусії в експертному середовищі. Про це повідомляє Голос Америки.

Обама зазначив: «У сьогоднішньому світі нам загрожують не так «імперії зла», як країни, які розвалюються на очах. Близький схід проходить через період трансформації, який триватиме покоління, але має коріння у конфліктах з тисячолітньою історією. Від перехідного етапу в економіці Китаю розходять хвилі по цілому світу. Росія, у час коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку (to prop up) України та Сирії – країн, які виходять з орбіти її впливу. А міжнародна система побудована нами після Другої світової ледь дає раду з цією новою реальністю».

Деякі оглядачі припустили, що використання саме таких слів Обамою – наслідок недогляду у процесі редагування промови. «Це не просто – стиснути закордонну політику США до 4-5 абзаців», – пише віце-президент аналітичного центру Carnegie Endowment Ендрю Вейсс.

Вейсс також додав, що Обама, напевно, мав на увазі позику Путіна Януковичу, за яку Україна планує судитися з Москвою.

Критично налаштовані й оглядачі.

«Це просто сором… Може, через те, що він так вважає, він і блокував підтримку озброєння України, за яку виступали провідні представники його кабінету, – Байден, Керрі, Картер (міністр оборони)», – написав у Твіттері дописувач видань Politico та Diplomat Кейсі Мічел.

Чимало оглядачів взагалі дійшли висновку, що слова Обами можна тлумачити так, буцімто він вважає Україну «державою-клієнтом», тобто утриманкою, або сателітом Росії.

«Україна – наш союзник, а не «держава-клієнт» Росії, пане Президент! Те, що президент назвав нашого друга та союзника Україну «державою-клієнтом» Росії вказує на тривожний брак розуміння геополітичних реалій», – обурився конгресмен-республіканець Пітер Роскам.

«То Україна тепер держава-клієнт Росії?», – наголосив у Твіттері Джемі Кірчик, відомий послідовним викриттям Кремля, висвітленням кризи в Україні та критикою закордонної політики Обами.

Обмовка американського лідера привернула увагу і тих, кого навряд можна запідозрити в надто критичному ставленні до Обами.

«Це так обмовився? Бо Москва точно намагається дестабілізувати Україну», – виправляє Президента США Крістофер Міллер із впливового видання Mashable.

«Я думаю, Україні не сподобається, що її назвали державою-клієном Росії», – наголошує декан школи дипломатичної служби в American University Джим Ґолдґеєр.

Як відомо, Президент США Барак Обама виголосив історичну промову «Про стан держави» перед Сенатом та Палатою представників США. Звернення стало останнім для нього на посаді. Зокрема, Обама акцентував на підтримці України з боку Америки, як прикладі розумного лідерства Вашингтона у світі. З повним текстом промови Обами можна ознайомитися на сайті CNN.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ