У НАБУ підготували подання про позбавлення недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності та арешт двох депутатів – Розенблата й Полякова

20 червня детективи Національного антикорупційного бюро України та прокури Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру шести особам, причетним до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зокрема, про підозру повідомили двом охоронцям нардепа Бориса Розенблата,  помічнику-консультанту нардепа Максима Полякова, трьом представникам міжфракційного об’єднання ВРУ «Депутатський контроль». Підозрюваним обирають запобіжний захід.

Нагадаємо, 19 червня у рамках спецоперації проти учасників злочинних схем, пов’язаних з видобуванням бурштину, детективи НАБУ затримали сімох осіб. За даними слідства, співучасниками злочину є два народних депутата.

Слідство, яке проводили спільно НАБУ і ФБР, має докази e щонайменше п’яти епізодах одержання затриманими хабарів від видобувної компанії на загальну суму в 300 тисяч доларів. У НАБУ вважають, що затримані діяли в інтересах парламентарів.

Кошти, отримані злочинним шляхом, були спрямовані на підготовку законопроектів і підкуп посадових осіб Держгеонадр, Держгеокадастру, Держлісагентства, органів місцевого самоврядування, прокуратури та судів.

Зокрема, в інтересах компанії були розроблені законопроекти, що передбачають податкові пільги і звільнення компанії від мита на ввезення видобувного обладнання.

Посадові особи Держлісагентства затвердили перелік земель лісогосподарського призначення з ділянками, що вимагають рекультивації через незаконний видобутку бурштину. Виділення цих ділянок було узгоджено з Держгеонадрами.

Суди і прокуратура, у свою чергу, ініціювали і затвердили скасування дозволів, виданих раніше приватним компаніям.

Органи місцевого самоврядування та посадові особи Держгеонадр видавали спеціальні дозволи на користування надрами та погодження, необхідні для видобутку бурштину.

Щодо двох нардепів, Розенблата й Полякова, детективи НАБУ підготували подання про позбавлення недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності та арешт.

Під час спецоперації було вилучено 100 кг бурштину, вогнепальну зброю та боєприпаси, комп’ютерну техніку, чернетки та копії документів, які є доказами злочину.

Крім того, 19 червня детективи НАБУ затримали охоронця-водія члена парламентської фракції БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара, який призначався депутату за «вирішення питання з ліцензуванням видобутку бурштину». Сам Розенблат назвав затримання свого підлеглого «провокацією».

Гроші призначалися самому Розенблату і члену парламентської фракції «Народний фронт» Максиму Полякову.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ