Литовський режисер Мантас Кведаравічюс
Литовський режисер зняв документальну стрічку про Маріуполь, яку покажуть на одному з найпрестижніших кінофестивалів

Документальний фільм «Маріуполіс» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса візьме участь у Берлінському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться із 11 по 21 лютого 2016 року. Фільм було відзнято протягом весни-осені 2015 року у місті Маріуполі, селищах Широкине та Сартана, передає Gazeta.ua.

«Мантас Кведаравічюс залишив сильне враження із дебютним фільмом «Барзах», кінематографічним нарисом про конфлікт Росії в Чечні у Панорамі 2011 року. Тепер він повернувся з фільмом «Маріуполіс»: повсякденне життя, визначається бомбами, що загрожують Маріуполю, місту в Україні, розташованому на схід від Криму і колись заселеному греками. Це візуально потужна данина місту в умовах кризи, присвячена його поетам та шевцям», – коментують у прес-офісі Берлінського міжнародного кінофестивалю.

«Маріуполіс» – це універсальна стрічка про людей і обставини, про цінність кожної миті; про людей, які живуть і не втрачають надії і звикли до гуркоту «Граду» за кілька десятків кілометрів. Це фільм не про боротьбу, а про життя, яке протікає своїм ходом, незважаючи на зміну кольорів прапору або присутність військових. Цей фільм не про війну, а про мир під час війни. І показати цей мир дуже важливо і для нинішніх, і для майбутніх поколінь.

До слова, в Україні режисер Мантас Кведаравічюс працює над двома документальними фільмами «Маріуполіс» та «Стасіс» – довгостроковий кінопроект на тему радості й відчуження в трьох містах (Одеса, Стамбул, Афіни).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нині фільми про Україну набувають широкого резонансу у світі. Зорема, стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» потрапила до п’ятірки претендентів на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ