Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина

Регіональне адміністративне управління Південної Фінляндії видало відповідно до закону про воду дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» у виключній економічній зоні (ВЕЗ) країни. Про це повідомляє російський Интерфакс.

У 374-кілометровій фінській ВЕЗ труби пройдуть в 20-метровому коридорі поблизу від уже прокладеного газопроводу Nord Stream.

5 квітня дозвіл на будівництво газопроводу Nord Stream 2 видало міністерство економіки і зайнятості Фінляндії.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу – Швеції, Росії та Данії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що Україна не повинна втратити статус транзитера при реалізації проекту «Північний потік-2», адже частина газу має транспортуватися її територією.

4 квітня голова правління «Газпрому» Алєксєй Міллер заявив, що після запуску «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» транзит блакитного палива через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня 2018 року український парламент ухвалив постанову «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream 2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

6 квітня в Єврокомісії заявили, що не підтримають будівництво газопроводу «Північний потік-2» в обхід України. В ЄК пояснили: проект не сприяє диверсифікації поставок блакитного палива до Європи та порушує низку принципів, що їх сповідує Євросоюз.

Компанія Nord Stream 2 має намір почати будівництво «Північного потоку-2» у 2018 році та завершити його до кінця 2019 року.