Польські екс-прем'єри стали радниками Фірташа
Польські екс-прем’єри стали радниками Фірташа

Двоє впливових польських політиків погодилися співпрацювати із Агентством модернізації України, яке засноване у Відні на гроші Дмитра Фірташа. Це колишні очільники польського уряду Влодзімєж Цімошевич та Вальдемар Павляк, повідомляє Польське радіо.

«Агентство модернізації України було створено Фірташем на початку березня цього року, у той час як олігарх очікував на рішення австрійського суду щодо екстрадиції до США після звинувачення в участі у корупційних схемах та відмиванні грошей», – йдеться у повідомленні.

Метою Агентства була оголошена розробка планів реформ у ключових для України галузях: енергетика, самоврядування, фінансовий сектор і т.д. Від початку співпрацю з проектом декларували знаний французький філософ Бернар-Анрі Леві, колишній єврокомісар зі справ розширення Ґюнтер Фергойґен та екс-міністр фінансів Німеччини Пеер Штайнбрюк.

За початковими оцінками експертів, новий проект Фірташа має посприяти поліпшенню його репутації у ЄС та є спробою конкуренції з українським урядом за створення плану реформ.

Польський екс-прем’єр Влодзімєж Цімошевич співпрацює з Агентством від початку його створення. Він пояснив, що отримав запрошення написати проект плану боротьби з корупцією в Україні для незалежного австрійського фонду. Цімошевич підкреслює, що не впливатиме на те, як використовуватимуться його напрацювання. Коментуючи олігархічний статус Фірташа, польський політик зауважив, що в Україні крали практично усі, а однією з його рекомендацій для українців саме і є боротьба з корупцією.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ