Fitch Ratings – одне з трьох провідних рейтингових агентств світу

Агентство Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності України, незважаючи на зобов’язання нового Кабінету Міністрів проводити структурні реформи. Про це повідомляє Урядовий портал.

«6 вересня кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній і національній валюті з B- до B, і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний», – ідеться у повідомленні.

В агентстві заявили, що Україна продемонструвала можливість вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування державного бюджету, поліпшивши макроекономічну стабільність і зменшивши державний борг. Водночас скорочення виборчого періоду зменшило політичну невизначеність. На цьому тлі Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави.

На думку експертів, Україна з високою ймовірністю продовжить участь у програмі МВФ, що сприятиме доступу до офіційного і ринкового фінансування, які необхідні для виконання великих виплат за державним боргом у 2020-2021 роках і послужить основою для важливих реформ.

Крім того, аналітики відзначили, що ВВП України зростає, інфляція сповільнюється, а тимчасове збільшення дефіциту платіжного балансу до 3-4% не впливатиме на кредитоспроможність України.

Читайте: Новий Кабмін хоче завершити співпрацю з МВФ (відео)