Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко

Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко у статті для Дзеркала тижня заявив, що українські родини, які скористаються програмою створюваного в Україні Фонду енергоефективності теплової модернізації житлових будинків, у перспективі зможуть економити на опаленні та гарячій воді до 60% коштів.

Зубко пояснив, що 85% сучасного житлового фонду України належить до найбільш низьких класів енергоефективності «E–F», і тільки 5%  –  до класу «С–B». У той же час у розвинутих країнах поширені так звані «нульові будинки», що відрізняються ультранизьким споживанням енергії.

За словами урядовця, наявні технології дозволяють перевести будинок старої забудови з найнижчого класу («F») в європейський  –  («B»).

«Найлегше оцінити користь енергоефективності за шкалою вартості комунальних послуг у квартирі. Опалення однокімнатної квартири в енергоефективному будинку коштує втричі менше, ніж у будинку типової радянської забудови», – підкреслив високопосадовець.

«Економія платежів за тепло, електрику і газ після термомодернізації становитиме від 20% до 60%, залежно від обраного пакету. Відтак, на кожних 100 грн, витрачених на комунальні видатки, родина заощадить від 20 до 60 грн», – пообіцяв міністр.

Крім того, він наголосив, що кредитні кошти, які домовласники будуть повертати банку, будуть сплачуватися саме за рахунок цієї економії. Фонд енергоефективності також надасть допомогу домовласникам, покривши значну частину вартості проекту.

«Із 1000 грн економія може сягнути 600 грн, які, за потреби, щомісяця перераховуватимуться на виплату кредиту, а Фонд надасть допомогу в розмірі 20—50% загальної вартості проекту, що ще зменшить навантаження на відповідального домовласника, котрий проведе модернізацію. Цих коштів буде достатньо, аби скористатися практично безвідсотковим банківським кредитом на термомодернізацію», – пояснив Зубко.

За його словами, у підсумку родина, яка скористається програмою Фонду енергоефективності, отримає оновлений будинок із економним споживанням теплової енергії, щомісячним заощадженням на опаленні та гарячій воді до 60% коштів.

«Здійснити проект реально за 3-5 місяців, а окупиться він приблизно за 2-3 роки», – підкреслив міністр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ