Статки Ахметова оцінюються в 2,3 млрд. доларівПопри те, що статки українського олігарха Ріната Ахметова за останній рік зменшились на 4,6 млрд. доларів, він очолює свіжий рейтинг топ-100 найбагатших людей України, який оприлюднило видання Forbes-Україна.

Статки Ахметова оцінюють в 2,3 млрд. доларів. Вони знизились за останній рік на 4,6 млрд. Падіння вартості активів мільярдера пов’язують зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. Крім цього, практично всі підприємства Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, його статки оцінюють в 1,3 млрд. доларів. За останні п’ять років статки найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротилися більш ніж удвічі.

Торік Коломойському довелося залишити пост губернатора Дніпропетровської області та погодитися зі зміною керівника «Укрнафти», місце якого зайняв Марк Роллиіс. Попри зміни в структурі компанії, ключові менеджери групи «Приват» все ще залишаються на своїх місцях, пише видання.

Партнер Коломойського Геннадій Боголюбов зберіг свої статки на колишньому рівні – 1,3 млрд доларів. Через анексію Криму та війну на Донбасі «ПриватБанк» втратив кілька сотень відділень і кардинально скоротив виручку – до 267 млн гривень. Проте саме «ПриватБанк» є найкрупнішим серед системно важливих для країни банків.

Четвертий рядок у рейтингу за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюють в 1,2 млрд. доларів. Останні кілька місяців для мільярдера були успішними: в Лондонському суді йому вдалося укласти мирові угоди одразу за двома позовами до Коломойського. Умови домовленості не розкривають, але за деякими даними Пінчук зможе отримати кількасот мільйонів доларів компенсації.

П’ятірку лідерів замикає один з колишніх керівників Адміністрації президента Порошенка Юрій Косюк зі статками 1 млрд. доларів. Незважаючи на кризу, він продовжує інвестувати в розвиток бізнесу: в 2016-му лише в українські проекти планує вкласти до 110 млн. доларів. До того ж, Косюк запускає власне виробництво і переробку м’яса птиці в Нідерландах.

Статки президента України Петра Порошенка оцінюють у 858 млн. доларів. За останній рік вони зросли на 100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав в укправління «сліпому трасту», він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу «Укрпромінвест-Агро». А також має низку активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній та машинобудівній галузях. А ще у мультимільйонера-президента є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і сягнули 840 млн. доларів. Незважаючи на кризу, Вадатурський продовжує активно інвестувати в розвиток «Нібулону». У планах на 2016-й – вкласти близько 60 млн. доларів, що вдвічі більше за показник 2015 року.

Олександр Ярославський перебуває на восьмій сходинці рейтингу з показником 721 млн. доларів.

Статки Андрія Веревського оцінюють в 694 млн. доларів. За підсумками 2015 року чистий прибуток його компанії «Кернел» становив 106,9 млн, проти збитку 98,3 млн. доларів в 2014-му.

Екс-мер Києва Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюють в 680 млн. доларів. Сам Черновецький зараз мешкає в Грузії.  Його бізнес-справами нині займається його син Степан.

Форбс мільйонери

Варто відзначити, що першу десятку рейтингу залишили  Вадим Новинський, який володіє чвертю «Метінвесту», а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго.

Загальні статки «сотні» скоротилося на чверть і становлять всього 20 млрд. доларів. Для порівняння, у найбагатшої людини світу Білла Ґейтса – близько 76 млрд. доларів.

На скорочення статків найбагатших людей планети вплинули одразу декілька чинників. Це і падіння цін на сировину, що призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди. Падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів в зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.