Сергій Таран
Сергій Таран

Давоський форум та подібні заходи не дають негайного результату. Одразу по його завершенні не буде підписано 10 контрактів чи залучено 20 інвесторів. Тут головне – присутність України в міжнародних комунікаціях. Сигнал для міжнародного бізнесу, що в Україну треба інвестувати.

Про це виданню Інформаційний Акцент заявив директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран.

На думку експерта, українській стороні необхідно інформаційно і політично бути присутній на таких міжнародних форумах.

«Зараз в Україні здійснюється революційне переформатування ринків та зміна економічних партнерів. Наша країна за останні півтора року виходить від економічних відносин з Росією, які тривали десятиріччями. Зараз нам необхідно шукати нові ринки, тому критично важливо залучати міжнародних партнерів»,  зазначив Таран.

За словами політолога, залучення інвесторів є одним із перших завдань української влади, тому цей форму і відвідали президент Петро Порошенко та міністр фінансів Наталія Яресько.

«Зараз наші партнери мають побачити, що Україна насправді країна, в якій є надія на економічну стабілізацію. Що існує впевненість у тому, що не буде війни. І запрошувати інвесторів мають саме перші особи. Вони це чудово розуміють, тому самі й поїхали туди», – підкреслив експерт.

Нагадаємо, 19 січня у Давосі розпочався щорічний Всесвітній економічний форум. Більше 2,5 тис. лідерів вищої ланки, у тому числі понад 50 глав держав і урядів, близько тисячі керівників багатонаціональних компаній зібралися на швейцарському гірськолижному курорті. Мета зустрічі обговорити кроки, спрямовані на  «поліпшення ситуації у світі». За п’ять днів у рамках форуму буде проведено більше 300 сесій.