До 2025 року витрати на оборону мають досягти показника 2% від ВВП

Наступного року оборонний бюджет Франції можуть збільшити на безпрецедентні за останні 10 років 1,6 млрд євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп, передає Європейська правда.

«У наступному році у бюджеті, який я презентую, витрати на оборону будуть збільшені на понад 1,6 млрд. євро. Ці зусилля продовжаться у 2019-му, а потім у 2020-му році, бо світ, в якому ми живемо, небезпечний», – сказав Філіп.

Подібна заява представника французького уряду підтверджує обіцянку президента Еммануеля Макрона щодо істотного збільшення оборонного бюджету. До 2025 року витрати на оборону мають досягти показника 2% від ВВП.

Оприлюднені прем’єром цифри, однак, дещо нижчі за ті, про які раніше говорив і Макрон, і міністерство оборони, які анонсували збільшення оборонних витрат на 1,8 млрд. євро.

Влітку стало відомо про підготовку скорочення бюджету оборонного відомства в рамках програми економії держвидатків. Озвучувалися плани урізати військовий бюджет у поточному році на 850 млн євро, що викликало різкий протест військового командування. Через розбіжності з Макроном, що виникли на цьому ґрунті, у відставку подав начальник Головного штабу французької армії, генерал армії П’єр де Вільє.

Нагадаємо, Генсек НАТО Єнс Столтенберґ в Брюсселі заявляв, що у 2016 році європейські країни та Канада збільшили витрати на оборону на 3,8%, або на 10 мільярдів доларів. За його словами, всі країни мають досягти рівня оборонних витрат у 2% від ВВП.

Також генсек Альянсу повідомив, що показника в 2% поки досягли п’ять країн, а Румунія і країни Балтії наближаються до цього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ