Де Рюжі вважає себе «жертвою медійного самосуду»

Міністр комплексних екологічних перетворень Франсуа де Рюжі подав у відставку через скандал, що розгорівся після публікації розслідування про витрати державних коштів на приватні потреби, передає Європейська правда.

За інформацією журналістів, у період із 2017 по 2018 рік, коли де Рюжі був спікером Національних зборів, разом із дружиною він організовував держкоштом розкішні вечері для своїх друзів у резиденції глави Нацзборів.

Де Рюжі назвав їх «неформальними вечерями з представниками громадянського суспільства, необхідними для виконання його обов’язків».

ЗМІ вдалося підтвердити інформацію про те, що з жовтня 2017 по червень 2018 року в резиденції голови Національної асамблеї відбулося не менше 10 урочистостей, на яких були присутні до 30 запрошених.

На вечерю подавали гігантських омарів, а запивали їх винами з погребів Нацзборів – однієї з найбагатших винних колекцій Франції. Вартість однієї пляшки становила від 100 до 550 євро.

Одночасно з заявою про відставку, де Рюжі подав позов проти інтернет-газети Mediapart, звинувативши її в наклепі. Політик вважає себе «жертвою медійного самосуду».

«Нападки з боку ЗМІ змушують мене піти на цей крок», – зазначив він на своїй сторінці у Facebook.

Читайте: В Італії подав у відставку урядовець-ініціатор визнання Криму російським