Експерт назвав головних кандидатів на посаду Гонтарєвої

Наступним очільником Нацбанку України може стати неочікувана фігура. Цю думку висловив політолог Володимир Фесенко у коментарі УНН, аналізуючи перелік кандидатів.

«Є мала ймовірність того, що цього тижня ВР затвердить нового голову НБУ. А це останній пленарний тиждень у квітні. Поновлює роботу у пленарному режимі Верховна Рада 16 травня. Відповідно, тільки у другій половині травня може бути призначено нового керівника Нацбанку. Хто це буде, питання залишається відкритим. Порошенко може ухвалити нетрадиційне, нестандартне рішення, як, між іншим, було у випадку з Гонтарєвою», – підкреслив Фесенко.

На його переконання, нині найбільше шансів очолити НБУ мають голова правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук і глава правління Незалежної асоціації банків Роман Шпек.

Проте, додав експерт, поки джерела, близькі до влади, ці кандидатури не зовсім підтверджують – «можливо, але не факт, що так станеться».

«Люди, наближені до Нацбанку, кажуть, що сама Гонтарєва може рекомендувати свого першого заступника Смолія. Але тут питання, чи пройде кандидатура від Гонтарєвої через Верховну Раду, оскільки тут можуть бути проблеми внаслідок ставлення до самої Гонтарєвої», – зазначив політолог.

Також він висловив думку, що Порошенко, скоріш за все, запропонує нестандартну, неочікувану фігуру з банківського чи фінансового секторів.

«Прізвищ називають дуже багато. Проте, сама Гонтарєва сказала, і думаю, що Порошенко, скоріш за все, виходитиме з цього, що вона бачить своїм наступником не політика, а людину з банківського середовища. Щодо кандидатур Арсенія Яценюка чи Віктора Ющенка, то це все не дуже серйозно. Дехто говорить і про кандидатуру голови «ПриватБанку» Олександра Шлапака – у принципі це було б можливим, але він зараз головує в іншій фінустанові. Тому теоретично можливий варіант, але якщо сам Шлапак на це погодиться», – стверджує фахівець.

За його словами, такі фігури як Шлапак, Шпек або Лавренчук є дуже поважними, авторитетними людьми за репутацією.

«Це було б можливо непоганим рішенням, але, знову ж таки, тут має вирішувати Президент. Він буде виходити зокрема і з лояльності, і не тільки політичної, але й професійної, особистісної лояльності. Йому потрібна на посаді голови Нацбанку людина, яка була б для нього партнером, а не самостійною фігурою», – підсумував експерт.

Читайте: Гонтарєва божиться, що не виводила гроші за кордон

БЕЗ КОМЕНТАРІВ