Люди, які отримали бойовий досвід, повертаються в суспільство. Вони можуть знайти прихисток і робоче місто в Pizza Veterano
Люди, які отримали бойовий досвід, повертаються в суспільство. Вони можуть знайти прихисток і робоче місто в Pizza Veterano

Українські демобілізовані бійці, які повернулися з війни на сході України, намагаються повернутися до мирного життя. Водночас уряд здебільшого залишив їх напризволяще. Оглядачі видання The New York Times спробували з’ясувати, чим вони займаються, приїхавши до Києва.

«Київ – мальовнича українська столиця з храмами та брукованими вуличками, побудована на крутому березі Дніпра, – переживає наплив ветеранів війни: відтоді як у вересні трохи вщухла війна на сході країни, демобілізовано 12 тис. із приблизно 50 тис. українських солдатів, які брали в ній участь, – розповідають Ендрю Крамер і Аліса Сопова. – Сотні з них шукають роботу і місця, де можна провести дозвілля».

«За сприяння спілки ветеранів багато хто почав малий бізнес, відкрив авторемонтні майстерні або взявся ремонтувати квартири. Однак більшість ветеранів перебиваються на мізерну допомогу, яку отримують від уряду за свою службу, – йдеться в статті. – Обіцянка київського мера видати кожному ветерану близько акра землі передбачувано розчинилася в бюрократичній тяганині».

«Люди, які отримали бойовий досвід, досвід вбивств, а також багато травм, повертаються в суспільство. Вони відчувають біль, досаду, розчарування. Що ж їм робити?», – запитує Леонід Остальцев, засновник піцерії Pizza Veterano в одному з київських торговельних центрів.

«Пекти піцу, як вийшло у Остальцева і п’ятьох його побратимів-ветеранів», – відповідають автори статті.

2
Піцерія Pizza Veterano відкрилась в одному зі столичних ТЦ

«Як й інші ветерани, Остальцев демобілізувався, провівши на фронті рік, і був готовий втопити спогади про війну у чарці. Він витатуював на передпліччя по хресту за кожного втраченого товариша, – оповідають автори. – Він вступив у волонтерську ветеранську асоціацію, намагаючись знайти сенс життя в допомозі товаришам. Проте, невдовзі зрозумів, що йому і його колегам потрібні робочі місця. Завдяки стартовому капіталу, наданому українсько-американським інвестором, Pizza Veterano розпалила свої печі в одному із ТЦ столиці».

Поки що піцерія не приносить прибутку
Поки що піцерія не приносить прибутку

«Поки що піцерія не приносить прибутку – почасти через вивіски, на якій великими літерами написано: будь-який ветеран, що переступає її поріг, отримує піцу безкоштовно», – йдеться в статті.

«Уряд розорив мене, – зізнався нещодавно ветеран Олександр Петров у ресторані. – Мені подобається ця піца».

Читайте: Незвичайна реабілітація: собаки, коні та бджоли повертають бійців АТО до нормального життя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ