Захист повідомив адресу загиблого, щоби його зняли з міжнародного розшуку

Адвокат загиблого екс-депутата Держдуми Дєніса Вороненкова повідомив правоохоронним органам РФ адресу свого клієнта в Києві за десять днів до вбивства, пише російський Коммерсант.

За його словами, востаннє він зв’язувався з Вороненковим минулої середи близько 9-ї години вечора: «Ми обговорювали електронною поштою стратегію захисту в його кримінальній справі».

Головним чином захист домагася зняття заочно обвинуваченого Вороненкова з міжнародного розшуку, через що він фактично виявився невиїзним з території України. Адвокат з відома свого клієнта близько десяти днів тому направив в Генпрокуратуру РФ, ФСБ і СК РФ відповідні клопотання, вказавши в них точну адресу місця проживання Вороненкова на Ставропольській вулиці Києва.

Таким чином, як розраховував захист, його розшук мав бути припинений, оскільки Генпрокуратура Росії могла одразу направити владі України запит про його екстрадицію. Відповідний запит підлягав відхиленню на тій підставі, що Дєніс Вороненков мав українське громадянство, а ця країна, як і будь-які інші, своїх громадян нікому не видає.

Запит до Києва, за даними видання, так і не був направлений. А зараз замість нього в Україну надійде новий документ, в якому наглядовий орган вже попросить офіційно поінформувати його про смерть Дениса Вороненкова. Відповідне підтвердження з Києва стане підставою для припинення кримінального переслідування екс-депутата, який заочно звинувачується в «організації рейдерского захоплення» (ч. 4 ст. 159 Кримінального кодексу РФ) двоповерхового будинку в центрі Москви.

Закрити справу за обставинами, що не реабілітують фігуранта, можна лише з відома його близьких родичів. Якщо вони на пропозицію слідства відмовлять, справа буде направлена до суду, який в разі визнання Дєніса Вороненкова винним у шахрайстві також буде змушений припинити його кримінальне переслідування, зазначає видання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 березня у центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми РФ Дєніса Вороненкова, який давав свідчення у справі колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Було поранено двох людей  – охоронця Вороненкова і стрілка. Останнього затримали. Він з пораненнями був госпіталізований у реанімацію. Кілер перебував у вкрай важкому стані та згодом помер. У нього знайшли посвідчення учасника бойових дій.

На думку екс-депутата російського парламенту Іллі Пономарьова, за вбивством можуть стояти російські спецслужби.

Прокуратура має дві попередні версії вбивства – контрабанда ФСБ РФ та надання свідчень у справі екс-президента Віктора Януковича.

Президент України Петро Порошенко заявив, що у вбивстві простежується слід спецслужб РФ, а сам інцидент назвав «актом державного тероризму з боку Росії».

Читайте: Вбивство Вороненкова скоїв агент спецслужб РФ із Севастополя – Геращенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ