Раніше «Укррослізинг» відсудив у КП «Київський метрополітен» 1,96 млрд грн

ТОВ «Укррослізинг», яке належить олігарху, донедавна громадянину Росії Павлу Фуксу, через суд хоче стягнути з КП «Київський метрополітен» ще 526,24 млн грн. Відповідна інформація розміщена на сайті «Судова влада», пишуть Наші гроші.

Судове засідання в Господарському суді Києва призначено на 8 серпня.

У 2017 році Вищий господарський суд після рішень нижчих судів зафіксував стягнення з КП «Київський метрополітен» на користь фірми «Укррослізинг» 1,96 млрд грн за частково неоплачене постачання сотні вагонів метро в 2009 році.

Із загальної суми програшу метрополітенівців  безпосередньо заборгованість з оплати частини вагонів становить лише 0,36 млрд грн і ще 0,11 млрд грн – це борг оплати відсотків за користування предметом лізингу. Ще 0,23 млрд грн припало на інфляційні втрати. Набагато більшу суму склав «коефіцієнт коригування» у розмірі 1,19 млрд грн.

Десять років тому засновником «Укррослізинг» була кіпрська фірма, близька до оточення соратника Віктора Януковича, колишнього народного депутата від Партії регіонів і бізнесмена Юрія Іванющенка на прізвисько Юра Єнакіївсьий.

З 2017 року бенефіціаром «Укррослізинг» є бізнесмен Павло Фукс, якого помічали на зустрічах з першим заступником фракції БПП Ігорем Кононенком, а також з нардепом БПП Олександром Грановським.

До недавнього часу Фукс був російським бізнесменом і відомим московським забудовником. Зараз він – київський підприємець, який має, як стверджує сам Фукс, український паспорт.

Раніше повідомлялось, що мер Києва може отримає великий «відкат» з двох мільярдів боргу метрополітену.