Малюнки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка були нанесені на стіни будівлі на вулиці Грушевського на початку силового протистояння в січні 2014 року

Після відновлення ґрафіті на фасаді будинку на вулиці Грушевського міністр культури Євген Нищук пропонує надати їм статусу пам’ятки національного значення. Про це повідомляють Українські новини.

За словами міністра, на даний момент ґрафіті належать до об’єктів місцевого значення.

«Після того, що сталося… будемо клопотати перед Кабінетом Міністрів, щоби перевести його (арт-об’єкт, – ред.) у статус національного», – сказав Нищук.

Він зазначив, що в зв’язку з цим проходитиме фотофіксація та паспортизація об’єкта.

Міністр також виступає за оголошення 2018-го роком відновлення культурної спадщини та реставрації.

Нагадаємо, 3 вересня громадські активісти розмалювали і побили вітрини магазину «Емпоріум», власник якого напередодні знищив «Ікони революції». Керівник магазину Ігор Доценко назвав ці ґрафіті «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби».

Водночас, за даними Інституту національної пам’яті, ці ґрафіті віднесені до історичних пам’яток і є у фонді Музею Майдану, а їхнє знищення карається за законом.

Прокуратура Києва порушила кримінальне провадження  за фактом знищення ґрафіті.

Автор «Ікон Революції» соціальний художник Sociopath висловився проти їхнього відновлення групою художників і хоче зробити це особисто.

Малюнки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка були нанесені на стіни будівлі на вулиці Грушевського на початку силового протистояння в січні 2014 року, коли майданівці були змушені захищатися від силовиків «коктейлями Молотова», а співробітники міліції у відповідь застосовували проти маніфестантів зброю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ