Суд у Гаазі приступив до розгляду справи про військові злочини РФ у ході так званих російсько-грузинських воєн
Суд у Гаазі приступив до розгляду справи про військові злочини РФ у ході двох так званих російсько-грузинських воєн

Гаагський трибунал відкрив провадження щодо вбивств етнічних грузинів в Південній Осетії 2008 року, повідомляє shipilov.com.

Запит на проведення розслідування, під юрисдикцією МКС був направлений в жовтні 2015 року.

У ньому зазначалося, що південноосетинські сили атакували грузинів до 9-го жовтня, але вже після того, як російські війська залишили створені буферні зони на території Південної Осетії та Грузії.

В суді, вивчивши запит, вирішили, що є «розумні підстави вважати, що такі злочини, які перебувають під юрисдикцією МКС, відбувалися у випадку з Грузією».

Зазначається, що йдеться про злочини проти людяності, вбивства мирних жителів й атаки миротворців.

Як відомо, Грузія та Південна Осетія звинувачували одна одну в провокації конфлікту. Відкрите протистояння почалося 8 серпня 2008 року, коли грузинські війська увійшли на територію Південної Осетії. Потім підрозділи російської армії витіснили грузинські війська з території республіки, після чого сторони домовилися про перемир’я. У Південній Осетії були створені буферні зони. 8 жовтня Росія оголосила, що начебто вивела всіх військових.

Після конфлікту Південна Осетія оголосила про свою незалежність, яку визнають, не рахуючи Росії, лише чотири країни-члени ООН і ще шість таких самих самопроголошених незаконних державних утворень.A Georgian man cries as he holds the body of his relative after a bombardment in Gori

БЕЗ КОМЕНТАРІВ